Kontakt

Umów się na wizytę: 88 39 39 397

Gabinet w Poznaniu

ul. Górki 17,60-204 Poznań

Gabinet Swarzędz/Tulce

ul. Lawendowa 45, 63-004 Gowarzewo 

Sprawdź, jak dojechać do gabinetów

Polub nas

 

Partnerzy:

 

Logo abcZdrowie

MBSR Olsztyn

MBSR ang. Mindfulness - Based Stress Reduction

MBSR to 8 tygodniowy kurs redukcji stresu w oparciu o trening uważności. Jest to program, w czasie którego uczestnicy uczą się koncentrować uwagę na bieżącym doświadczeniu. W czasie ćwiczeń medytacyjnych wyzbywają się zautomatyzowanych, nawykowych reakcji i ocen, uczą się akceptacji, uwalniania od uprzedzeń i schematów, kształcą przychylność i życzliwość wobec siebie i świata, ćwiczą cierpliwość, poszerzają swoje horyzonty poprzez otwieranie umysłu na nowe informacje i doświadczenia. Liczne badania naukowe wykazują skuteczność MBSR w poprawie umiejętności koncentracji, redukcji stresu i większej odporności na negatywne emocje.

Po raz pierwszy MBSR został wykorzystany w 1979 roku, kiedy dr Jon Kabat-Zinn uruchomił Klinikę Redukcji Stresu Center For Mindfulness przy klinice uniwersyteckiej w Worcester w stanie Massachusetts (USA). Pierwotnie MBSR był programem opracowanym przez Jona Kabat-Zinna dla osób cierpiących na chroniczny ból fizyczny i zaburzenia emocjonalne. Obecnie MBSR jest wykorzystywany na całym świecie jako skuteczny trening redukcji stresu przez światowe korporacje, firmy technologiczne, szkoły oraz szpitale i kliniki zdrowia. W Centrum Mind kurs MBSR jest skierowany do wszystkich osób, które chcą zmienić swoje życie i zredukować stres. Trening uważności nie jest ani formą psychoterapii ani też treningiem relaksacyjnym, chociaż trener MBSR w naszym centrum wykrzystuje swoje dotychczasowe doświadczenia psychologiczno - terapeutyczne. W ramach treningu mindfulness pracujemy z ciałem, myślami oraz emocjami. Mindfulness to podejście i techniki rozwijające umiejętności pełnej świadomości naszego ciała oraz treści pojawiających się w naszych umysłach. 

Medytacja pomaga nam oduczyć się starych schematów funkcjonowania naszego umysłu, które często doprowadzają do stresu w życiu codziennym. Mindfulness polega na świadomej obecności w każdej sekundzie życia. 

Program kursu MBSR:

  • bezpłatne indywidualne spotkanie wstępne, w trakcie którego omawiamy szczegóły dotyczące kursu oraz zasady uczestnictwa,
  • cykl 8 spotkań grupowych (grupa 6-8 osób), trwających każde 2,5  godziny,  
  • całodniowy trening uważności (6 godz.) - "Dzień uważności", 

Integralną częścią całego kursu MBSR jest regularne i samodzielne wykonywanie ćwiczeń w domu.

Terminy:

Kurs 08.05.2019 - 26.06.2019 godz. 17.30 - 20.00 - rekrutacja w trakcie

Uczestnicy otrzymują materiały oraz nagrania audio z instrukcjami do formalnych ćwiczeń. 

Prowadzący: 

Monika Kozłowska - Certyfikowany Nauczyciel MBSR         

Inwestycja: 

860 zł, mozliwość płatności w ratach                                                                           

Zgłoszenia:

Monika Kozłowska tel. 515 183 942