Kontakt

Umów się na wizytę: 88 39 39 397

Gabinet w Poznaniu

ul. Górki 17,60-204 Poznań

Gabinet Swarzędz/Tulce

ul. Lawendowa 45, 63-004 Gowarzewo 

Sprawdź, jak dojechać do gabinetów

O mnie

Monika Łuczak – psycholog, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego.

tel. 88 39 39 397

Właściciel Centrum  MIND. Założyciel i  Prezes Fundacji MIND.

Doświadczony psycholog, ze specjalnością psychologia kliniczna. Psychoterapeuta, specjalizuje się w terapii indywidualnej osób dorosłych oraz terapii par. 

Ukończyła szkolenie terapii poznawczo-behawioralnej osób dorosłych w CTPB w Warszawie. Obecnie kończy czteroletnie szkolenie atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne przygotowującego do Certyfikatu Psychoterapeuty w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (WTTS).  Ukończyła szkolenie w nurcie terapii systemowej.

Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Neuropsychologii na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. W Centrum MIND prowadzi diagnozę neuropsychologiczą, pomagając pacjentom po udarach, wypadkach, pacjentom z zespołem dementywnym oraz chorobą Alzheimera.  Od kilku lat prowadzi wsparcie psychologiczne i warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy wsparcia dla pacjentów chorych przewlekle. 

Certyfikowany terapeuta terapii simontonowskiej. Ukończyła szkolenie z „Pracy z osobami w żałobie” oraz kurs „Współpracy z Rodzinami – Interwencja Kryzysowa”. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, gdzie ukończyła kurs doskonalący z zakresu psychoonkologii u prof. dr hab. Krystyny de Walden-Gałuszko. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji psychologicznych i psychoonkologicznych. Współpracowała z poznańskim oddziałem Akademii Walki z Rakiem, gdzie prowadziła terapię indywidualną i grupową dla pacjentów chorych onkologicznie oraz ich rodzin. Prowadzi warsztaty metodą Simontona dla pacjentów chorych somatycznie i ich bliskich na zlecenie różnych organizacji pozarządowych. W latach 2011-2014 współpracowała z Simontonowskim Instytutem Zdrowia, prowadząc terapię i wsparcie psychologiczne dla pacjentów onkologicznych oraz zakażonych HIV oraz sesje terapeutyczno-szkoleniowe. 

Prowadzi szkolenia z Racjonalnej Terapii Zachowania – (wg Maxie C. Maultsby’ego, Jr., – Rational Behavior Therapy; RBT) dla psychologów, pedagogów, lekarzy, pielęgniarek, pracowników socjalnych.

Certyfikowana nauczycielka MBSR (mindfulness-based stress reduction) przez The Institute for Mindfulness-Based Approaches z siedzibą w Niemczech przy współpracy z Polskim Instytutem Mindfulness. Certyfikowany nauczyciel MBCL. Provider TRE. 

Trener zagadnień z zakresu psychologii w biznesie oraz w rozwoju osobistego. Autorka różnych programów szkoleniowych i rozwojowych. Wdraża systemy rozwoju pracowników w różnych organizacjach. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji, negocjacji, zarządzania czasem, obsługi klienta, radzenia sobie ze stresem i emocjami dla dorosłych na wszystkich szczeblach rozwoju osobistego i zawodowego. Szkoli również pracowników organizacji z zakresu technik sprzedaży, kompetencji managerskich i osobistych. Na co dzień współpracuje z różnymi firmami i organizacjami wspomagając rozwój osobisty i zawodowy ich pracowników. W prowadzonych szkoleniach wykorzystuje metody łączące psychologię i coaching biznesowy. 

Psychologia jest jej pasją. Dlatego też wciąż poszukuje nowości w tym obszarze, wykorzystując je później w swojej codziennej pracy. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że metody i narzędzia wykorzystywane podczas terapii są na najwyższym poziomie.